ВЕБ-ЧАТ! Подати показник, дізнатись скільки платити або ситуацію з
відключенням — миттєво тут!

Продаж, облік та розрахунок за вироблену електричну енергію з альтернативних джерел енергії об'єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств

Відносини між побутовим споживачем електричної енергії та енергопостачальником, що здійснює постачання електричної енергії за регульованим тарифом на території провадження ліцензійної діяльності (далі – енергопостачальник), які пов’язані з продажем та обліком електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел енергії об’єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств, та розрахунків за неї регулюються Порядком продажу, обліку та розрахунків за електричну енергію, що вироблена з енергії сонячного випромінювання об'єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств, який затверджений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики № 170 від 27.02.2014р. (у редакції постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 229 від 25.02.2016 р.) (далі – Порядок).

Згідно п. 1.3 та 1.4 Порядку побутовий споживач має право встановлювати у своєму приватному домогосподарстві генеруючі установки, загальна величина встановленої потужності яких не перевищує 30 кВт, але не більше потужності, дозволеної до споживання за договором про користування електричною енергією, та має право продавати енергопостачальнику таку енергію за «зеленим» тарифом в обсязі, що перевищує місячне споживання електроенергії приватним домогосподарством.

Енергопостачальник купує у побутового споживача електричну енергію в обсязі, що перевищує місячне споживання електричної енергії таким приватним домогосподарством, за "зеленим" тарифом, встановленим НКРЕКП.
 
Введення в експлуатацію генеруючої установки
 
Для того, щоб укласти договір про купівлю-продаж електричної енергії за «зеленим» тарифом до договору про користування електричною енергією побутовому споживачу необхідно:

1. Встановити генеруючу установку.

2. Письмово повідомити енергопостачальника (ПАТ «Львівобленерго») про це заявою-повідомленням за формою, наведеною в додатку 1. Разом із заявою-повідомленням необхідно додати в двох примірниках один із варіантів, наведених у додатку 2, однолінійної схеми підключення генеруючої установки (генеруючих установок) приватного домогосподарства, де обов’язково зазначити фактично встановлені елементи устаткування, їх номінальну потужність та місце встановлення.

Додаток 1


Додаток 2


У випадку встановлення елементів обладнання генеруючої установки, яка виробляє електричну енергію з енергії сонячного випромінювання (фотоелектричні модулі, системи кріплень фотоелектричних модулів, інверторне обладнання, трекерні системи, системи акумуляції енергії), на даху багатоквартирного будинку, побутовому споживачу необхідно отримати згоду усіх співвласників багатоквартирної будівлі, а також надати проект будинку (відповідні зміни до проекту), яким передбачено розміщення вищезазначених конструктивних елементів та устаткування на конструкції даху із забезпеченням функціонального призначення спільної власності усіх власників квартир (даху).

3. За результатами розгляду заяви-повідомлення та у разі відсутності зауважень енергопостачальник протягом 3 робочих днів надає побутовому споживачу рахунок для оплати послуг з улаштування вузла обліку.
Якщо пакет документів не відповідає вимогам, встановленим Порядком, енергопостачальник протягом 3 робочих днів письмово повідомляє про це побутового споживача.

4. Після оплати послуг з улаштування вузла обліку енергопостачальник протягом 3 днів у містах та 5 днів у сільській місцевості улаштовує чи виконує реконструкцію вузла обліку.
У день монтажу вузла обліку із побутовим споживачем укладається договір про купівлю-продаж електричної енергії, що вироблена з енергії сонячного випромінювання та/або вітру генеруючими установками.
 
Побутовий споживач має право самостійно придбати засіб обліку, який пройшов державну повірку або метрологічну атестацію (має пломбу з відбитком повірочного тавра), керуючись рекомендаціями Товариства щодо технічних характеристик такого засобу обліку, оприлюдненими на його веб-сайті. У цьому випадку він звертається із заявою про передачу засобу обліку на баланс Товариства у зв’язку з переходом на «зелений» тариф, до якої додає паспорт засобу обліку та копію платіжного документа. У цьому випадку в калькуляції з облаштування вузла обліку не враховується вартість засобу обліку, якщо він придбаний споживачем.
 
У разі повідомлення побутовим споживачем про технічне переоснащення генеруючих установок, встановлених у приватному домогосподарстві, до яких повинні застосовуватись різні коефіцієнти "зеленого" тарифу, на такому об'єкті має бути забезпечений окремий комерційний облік виробленої електричної енергії за кожною установкою, для якої застосовується окремий коефіцієнт "зеленого" тарифу, та окремий комерційний облік електричної енергії, що споживається приватним домогосподарством. Допускається використання двох однонаправлених засобів обліку зі стопорами зворотного ходу, що обліковують окремо обсяги відпущеної в електричну мережу та отриманої з електричної мережі електричної енергії приватним домогосподарством за календарний місяць.

Консультації та роз’яснення:

у кол-центрі ПрАТ «Львівобленерго»:

0 800 50 15 68, цілодобово, дзвінки безкоштовні.
 
в інформаційно-консультаційному центрі ПрАТ «Львівобленерго»:
тел: (032) 239-21-26; (032) 239-21-29; (032) 239-24-58;
e-mail: kc@loe.lviv.ua;
адреса: 79016, м.Львів, вул.Шевченка, 1.
 
у виробничо-маркетинговій службі ПрАТ «Львівобленерго»:
м.Львів, вул.Сяйво,10,
тел.: (032) 239-24-60

Звернення побутового споживача щодо якості наданої послуги
Заповнивши звернення, Ви автоматично даєте згоду на обробку своїх персональних даних.
Поля позначені * обов'язкові для заповнення.

Увага:
Звернення, в яких не вказані контактні дані, не підлягають прийняттю та розгляду.