Подати показник, дізнатись скільки
платити або ситуацію з відключенням —
миттєво у веб-чаті! Клікайте тут!

«Львівобленерго» збудувало нову високовольтну лінію для надійного електропостачання міста Трускавця

12.07.2018
Нову високовольтну лінію електропередачі напругою 35 кВ довжиною 4,6 км збудувало ПрАТ «Львівобленерго», аби забезпечити живлення та надійне електропостачання міста-курорту Трускавця. 
 
Електропостачання Трускавця було під загрозою 
Проблема надійного електропостачання міста-курорту виникла через діяльність ДГХП «Полімінерал» у м. Стебнику ще у 90-их роках. 
Поступове згортання видобутку сірки на рудниках підприємства і, як наслідок, поступове припинення їх експлуатації, створили загрозу утворення карстових провалів на території над виробітками. 
В цій «зоні ризику» опинилась лінія електропередачі напругою 35 кВ «Стебник - Трускавець», від якої живилась високовольтна підстанція «Трускавець-7». Ця підстанція забезпечує електропостачання близько 50% споживачів міста-курорту.  
Проблему потрібно було вирішувати комплексно: по-перше, створити інше джерело електропостачання, від якого можна було б заживити нову лінію електропередачі до підстанції «Трускавець-7», а по-друге — збудувати саму лінію електропередачі, яка б проходила поза межами небезпечної зони. 
Враховуючи цю ситуацію, ще в 2010 році «Львівобленерго» в рамках власної Інвестиційної програми збудувало підстанцію «Трускавець-91» напругою 110/35/6 кВ на межі міст Стебника та Трускавця. 
Після цього компанія розпочала вибір та погодження траси, відведення землі та проектування лінії напругою 35 кВ  від підстанції «Трускавець-91» до підстанції «Трускавець-7», аби місто-курорт мало надійне електропостачання.  
Проектування завершили в 2016 році, а будівництво цієї лінії «Львівобленерго» внесло до Інвестиційної програми на 2017 рік.
Та наприкінці вересня 2017 року лінія електропередачі напругою 35 кВ «Стебник» - «Трускавець-7» зазнала пошкодження внаслідок карстового провалля глибиною до 50 м та в діаметрі до 300 м.
Таким чином місто Трускавець залишилось без резервного електропостачання напередодні осінньо-зимового періоду. Зруйнована ділянка лінії відновленню не підлягала. 
 
Нова лінія та обладнання для надійного електропостачання міста-курорту 
Враховуючи ситуацію, ПрАТ «Львівобленерго» в стислі терміни збудувало нову лінію електропередачі напругою 35 кВ від підстанції «Трускавець-91» до підстанції «Трускавець-7» з необхідним технічним переоснащенням та налагодило обладнання цих підстанцій. 
Довжина нової лінії — 4,6 км. Вона проходить повністю у безпечній зоні. 
Окрім цього, енергетики вдосконалили і схему електропостачання міста Трускавця, яка дозволяє застосовувати автоматичний ввід резерву (АВР) при аварійному вимкненні однієї з ліній 35 кВ, які живлять місто Трускавець. 
Також на підстанції «Трускавець-7» встановили нові сучасні вакуумні вимикачі напругою 35 кВ. 
 
Обсяг інвестицій 
Загалом на будівництво лінії згідно з Інвестиційною програмою ПрАТ «Львівобленерго» 2017 року виділили 11,8 млн грн без ПДВ.  
 
Прес-служба ПрАТ «Львівобленерго»

До архіву новин