Надійність, якість, безпека!

«Львівобленерго» збудувало нову високовольтну лінію для надійного електропостачання міста Трускавця

12.07.2018
Нову високовольтну лінію електропередачі напругою 35 кВ довжиною 4,6 км збудувало ПрАТ «Львівобленерго», аби забезпечити живлення та надійне електропостачання міста-курорту Трускавця. 
 
Електропостачання Трускавця було під загрозою 
Проблема надійного електропостачання міста-курорту виникла через діяльність ДГХП «Полімінерал» у м. Стебнику ще у 90-их роках. 
Поступове згортання видобутку сірки на рудниках підприємства і, як наслідок, поступове припинення їх експлуатації, створили загрозу утворення карстових провалів на території над виробітками. 
В цій «зоні ризику» опинилась лінія електропередачі напругою 35 кВ «Стебник - Трускавець», від якої живилась високовольтна підстанція «Трускавець-7». Ця підстанція забезпечує електропостачання близько 50% споживачів міста-курорту.  
Проблему потрібно було вирішувати комплексно: по-перше, створити інше джерело електропостачання, від якого можна було б заживити нову лінію електропередачі до підстанції «Трускавець-7», а по-друге — збудувати саму лінію електропередачі, яка б проходила поза межами небезпечної зони. 
Враховуючи цю ситуацію, ще в 2010 році «Львівобленерго» в рамках власної Інвестиційної програми збудувало підстанцію «Трускавець-91» напругою 110/35/6 кВ на межі міст Стебника та Трускавця. 
Після цього компанія розпочала вибір та погодження траси, відведення землі та проектування лінії напругою 35 кВ  від підстанції «Трускавець-91» до підстанції «Трускавець-7», аби місто-курорт мало надійне електропостачання.  
Проектування завершили в 2016 році, а будівництво цієї лінії «Львівобленерго» внесло до Інвестиційної програми на 2017 рік.
Та наприкінці вересня 2017 року лінія електропередачі напругою 35 кВ «Стебник» - «Трускавець-7» зазнала пошкодження внаслідок карстового провалля глибиною до 50 м та в діаметрі до 300 м.
Таким чином місто Трускавець залишилось без резервного електропостачання напередодні осінньо-зимового періоду. Зруйнована ділянка лінії відновленню не підлягала. 
 
Нова лінія та обладнання для надійного електропостачання міста-курорту 
Враховуючи ситуацію, ПрАТ «Львівобленерго» в стислі терміни збудувало нову лінію електропередачі напругою 35 кВ від підстанції «Трускавець-91» до підстанції «Трускавець-7» з необхідним технічним переоснащенням та налагодило обладнання цих підстанцій. 
Довжина нової лінії — 4,6 км. Вона проходить повністю у безпечній зоні. 
Окрім цього, енергетики вдосконалили і схему електропостачання міста Трускавця, яка дозволяє застосовувати автоматичний ввід резерву (АВР) при аварійному вимкненні однієї з ліній 35 кВ, які живлять місто Трускавець. 
Також на підстанції «Трускавець-7» встановили нові сучасні вакуумні вимикачі напругою 35 кВ. 
 
Обсяг інвестицій 
Загалом на будівництво лінії згідно з Інвестиційною програмою ПрАТ «Львівобленерго» 2017 року виділили 11,8 млн грн без ПДВ.  
 
Прес-служба ПрАТ «Львівобленерго»

До архіву новин