Спалювання сухостою може залишити людей без світла

21.04.2021

Енергетики вчергове застерігають про небезпеку пошкодження електромереж внаслідок підпалів сухої трави, адже на Львівщині знов активізувалися палії.

На відкритій території у безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х кілометрів на годину, а у вітряну – до 30. Висота полум’я може сягати двох метрів і більше. Це може призвести до великих масштабних пожеж, які охоплять не тільки поля, а й опори повітряних ліній електропередачі, території електропідстанцій та інші об’єкти енергетики. В результаті чого мешканці залишаться без електропостачання на довгий час.

Також спалювання сухостою завдає значної шкоди природі. Це протиправні дії, за вчинення яких передбачена відповідальність перед законом. 

Аби не сталося біди, пам’ятайте про заборону розпалювати вогнища в охоронних зонах ліній електропередачі. Ширина охоронних зон залежить від напруги лінії:

• 2 м (відстань від крайніх проводів) — для повітряних ліній напругою до 1 кВ;

• 10 м — для повітряних ліній напругою до 20 кВ;

• 15 м — для повітряних ліній напругою 35 кВ;

• 20 м — для повітряних ліній напругою 110 кВ;

• 3 м — від огорожі або споруди за периметром трансформаторних підстанцій;

• 1 м — від підземних кабельних ліній електропередачі.

Важливо: 

якщо Ви побачите протиправні дії, а саме спалювання листя чи сухої трави — викличте пожежно-рятувальні підрозділи (101);

якщо можете загасити полум’я підручними засобами — загасіть, в іншому разі телефонуйте пожежно-рятувальним підрозділам (101);

у разі загрози виникнення пожежі в охоронних зонах ліній електропередачі, територіях електропідстанцій та інших об’єктах енергетики телефонуйте у кол-центр ПрАТ «Львівобленерго» 0 800 30 15 68 (цілодобово, безкоштовно).