Тиждень електробезпеки: як безпечно користуватись електроенергією вдома

02.06.2021

Щодня вдома ми користуємось електроприладами та деколи навіть не задумуємось, що електроенергія може бути смертельно небезпечною. Пригадуємо декілька основних правил користування побутовою технікою, які допоможуть Вам та Вашим рідним вберегтись від нещасних випадків.

• Заборонено доторкатися до дротів, ізоляція яких ушкоджена, користуватись зіпсованими вимикачами, розетками та вилками; витягати за шнур вилку з розетки; вставляти в розетку сторонні предмети.

• Не залишайте ввімкненими в мережу електроприлади, коли ними не користуєтесь або ідете з дому. Може статись коротке замикання, і, як наслідок — пожежа!

• Заборонено витирати електроприлади, розетки та вимикачі мокрою чи вологою ганчіркою, доторкатись до електроприладів мокрими руками, коли вони ввімкнені в електромережу.

• Не затискайте електропроводи дверима, віконними рамами; необхідно стежити, щоб дроти не потрапляли під ніжки столів та стільців; не можна прикріпляти електропровід до труб опалення, водопровідних, каналізаційних мереж та що-небудь вішати на електропроводку. Адже ізоляція проводу може пошкодитись.

• Необхідно чітко дотримуватись інструкції, коли користуйтесь електроприладами, а ремонтувати їх можуть виключно фахівці!

• Не можна застосовувати домашні електроприлади у вологих приміщеннях.

• Перша дія, яку потрібно зробити, коли помітили, що з приладу йде дим, видно іскринки чи чути запах плавленої пластмаси — це вимкнути прилад з електромережі. Якщо біля розетки горить, і неможливо вимкнути, то потрібно відключити вимикач — він розташований біля лічильника.

Батьки! Не забувайте щоденно нагадувати дітям правила безпечного користування електроенергією!

Більше про електробезпеку читайте на сайті «Львівобленерго»: https://www.loe.lviv.ua/ua/elektrobezpeka

Безпека понад усе!