Тиждень електробезпеки: як вберегтись від небезпеки на вулиці

03.06.2021

Пам’ятайте, що на вулиці електрика майже завжди поруч і контакт із нею може закінчитись трагічно! Тому пригадуємо декілька простих правил, які можуть врятувати життя Вам або Вашим близьким: 

• Заборонено підніматись на опори ліній електропередачі, відчиняти двері і проникати в приміщення електроустановок, втручатись в їхню роботу, накидати чи наближати до струмопровідних частин сторонні предмети. 

• Заборонено рибалити, розпалювати вогнища, спалювати суху траву, вилазити на дерева поблизу повітряних ліній електропередачі та електрообладнання, діставати будь-які предмети, що застрягли між проводами. 

• Заборонено садити дерева, складати дрова чи інші легкозаймисті матеріали під проводами повітряних ліній електропередачі. 

• Заборонено самостійно зрізати гілки і дерева, які можуть впасти на проводи повітряних ліній електропередачі. Для проведення таких робіт обов’язково слід звернутись у РЕМ із відповідною заявою, аби працівники «Львівобленерго» вимкнули лінію від напруги. 

• Заборонено проводити земляні роботи в охоронних зонах кабельних ліній. 

• Заборонено проїжджати машинами і механізмами, що мають загальну висоту більше 4,5 метра, під проводами ліній електропередачі. 

• Заборонено підходити до обірваного дроту повітряної лінії, який лежить на землі чи звисає з опори, ближче, ніж на 8 м. Якщо з тих чи інших причин людина опинилась ближче, ніж на 8 метрів до обірваного проводу, необхідно відходити на безпечну відстань «гусячим кроком» — переміщуючи ступні ніг по землі і не відриваючи їх одну від одної.  

Якщо Ви помітили обірвані проводи лінії електропередачі, відчинені двері трансформаторних підстанцій, або як сторонні особи проникають в приміщення електроустановок чи піднімаються на опори, необхідно терміново повідомити «Львівобленерго» за телефоном: 0-800-30-15-68 (цілодобово, безкоштовно). 

Більше про електробезпеку читайте на сайті «Львівобленерго»: https://www.loe.lviv.ua/ua/elektrobezpeka

Безпека понад усе!