Електрообігрівачі: як зробити тепло безпечним?

23.11.2021

Чим ближче до зими — стає холодніше. І хоча опалюваний сезон вже стартував, багато людей користуються у своїх домівках електрообігрівачами.   

Слід пам’ятати, що використання несправних приладів для нагрівання приміщень може спричини пожежу і трагічні наслідки.  

Тож пропонуємо Вам чек-лист безпечного поводження з електрообігрівачами:

1. Насамперед відмовтеся від саморобних нагрівальних приладів, адже так звані «козли» можуть спричинити пожежу не лише в одному помешканні, а й цілому будинку.  

2. Сьогодні існує величезний вибір електрообігрівачів: інфрачервоні, конвектори, тепловентилятори, масляні радіатори та інші. Під час вибору обігрівача уважно прочитайте інструкцію з експлуатації. Переконайтеся, що він підходить Вам за всіма параметрами.  Радимо надавати перевагу тим, які оснащені функцією автоматичного відключення. І не соромтеся уточнити в консультанта наявність сертифікату якості цього виробу.

3. Перед купівлею приладу врахуйте, що потужність більшості обігрівачів досить велика. Їх використання створює серйозне навантаження на електромережу, тому стара електропроводка може цього не витримати. Важливо, щоб електрообігрівач та інші прилади, які Ви вмикаєте одночасно, не перевищували дозволену до використання потужність у Вашому помешканні. 

4. Використовуйте обігрівачі відповідно до правил експлуатації. Не вмикайте електронагрівальні прилади при ознаках несправності. 

5. Мережні дроти обігрівача не мають бути під килимами та іншими покриттями, не ставте на проводи важкі предмети.

6. Переконайтеся, що штекер вставлений у розетку щільно, інакше він може перегрітися. В жодному разі не вмикайте електрообігрівач через трійник або подовжувач.

7. Пам’ятайте, що предмети мають бути  розташовані на відстані не ближче 1 метра від обігрівача. Штори, тюлі, скатертини одяг, меблі тощо — все це може загорітися поруч з електрообігрівачем. І звісно ж, що на ньому не можна сушити речі!

8. Обігрівач у ванній кімнаті – це, можливо, і затишно, але там існує небезпека його контакту з водою, а отже — заборонено.

9. Допомогти фарбі висохнути швидше з допомогою обігрівача — теж погана ідея. Використовувати його у приміщенні з лакофарбовими матеріалами, розчинниками та іншими займистими рідинами — небезпечно.

10. Перевірте перед виходом з кімнати, дому та перед сном, чи вимкнули Ви прилад обігріву, бо саме залишений без нагляду він найчастіше стає причиною пожежі.

11. Стежте за станом опалювального приладу: вчасно ремонтуйте і замінюйте деталі, якщо вони вийшли з ладу — для цього зверніться за допомогою до спеціаліста. 

Бажаємо затишних домашніх вечорів у цю холодну пору. Грійтесь безпечно і бережіть себе та своїх рідних!