Стимулююче регулювання

Протокол відкритого обговорення щодо перегляду тарифів ПрАТ «Львівобленерго» на послуги з розподілу електричної енергії на 2022 рік.

***

10.09.2021

Оголошення про проведення відкритого обговорення з питання перегляду тарифів на розподіл електричної енергії ПрАТ «Львівобленерго» на 2022 рік

На виконання вимог постанови НКРЕКП від 30.06.2017 року № 866 «Про затвердження Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» ПрАТ «Львівобленерго» повідомляє про проведення відкритого обговорення з питання перегляду тарифів на послуги з розподілу електричної енергії на 2022 рік.

Обґрунтовані пропозиції та зауваження щодо перегляду тарифів на послуги з розподілу електроенергії ПрАТ «Львівобленерго» на 2022 рік, контактні дані (прізвище, ім'я по батькові, посада, контактний телефон та електронну адресу) просимо надсилати на адресу: ПрАТ «Львівобленерго», вул. Сяйво, 10, м. Львів, 79052; e-mail: kanc@loe.lviv.ua до 20 вересня 2021 року (включно).

Анонімні пропозиції та зауваження розгляду не підлягають.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», пункту 1 постанови КМУ від 09.12.2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідеміологічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» відкрите обговорення відбудеться у форматі відеоконференції через засоби відеозв’язку на платформі ZOOM о 10 годині 21 вересня 2021 року.

Запрошення для участі у відкритому обговоренні попередньо буде надіслане на вказану у контактних даних електронну пошту.

Результати засідання будуть оприлюднені на корпоративному веб сайті ПрАТ «Львівобленерго».

Обґрунтування щодо необхідності перегляду тарифів на послуги з розподілу електричної енергії  ПрАТ «Львівобленерго» на 2022 рік 

***

Протокол відкритого обговорення з питання перегляду тарифів ПрАТ «Львівобленерго» на послуги з розподілу електричної енергії з 01.11.2021 року

***

27.08.2021

Інформація ПрАТ «Львівобленерго» про проведення відкритого обговорення проекту перегляду рівнів тарифів  на розподіл електричної енергії на 2021 рік (з 1 листопада)

На виконання вимог постанови НКРЕКП від 30.06.2017 року № 866 «Про затвердження Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» ПрАТ «Львівобленерго» з метою проведення відкритого обговорення проекту перегляду рівнів тарифів на розподіл електричної енергії на 2021 рік (з 1 листопада) оприлюднює обґрунтування щодо необхідності їх перегляду.

Пропозиції та зауваження до Проекту перегляду рівнів тарифів просимо надавати до 06 вересня 2021 року (включно):

- у письмовому вигляді на адресу: ПрАТ «Львівобленерго», вул. Сяйво, 10, м.Львів, 79052

- електронним листом на e-mail: kanc@loe.lviv.ua

Анонімні пропозиції та зауваження розгляду не підлягають.

З метою протидії поширенню коронавірусу COVID-19 та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" Засідання Комісії з опрацювання наданих пропозицій, які надійшли у період відкритого обговорення відбудеться о 10 годині 07 вересня 2021 року у форматі відеоконференції на платформі ZOOM.

Для участі у відкритому обговоренні, фізичним особам, уповноваженим представникам юридичних осіб та організацій, які надали пропозиції і зауваження надати (разом із зауваженнями) контактні дані: прізвище, ім'я по батькові, посада, контактний телефон та електронну адресу (ідентифікатори для доступу до обговорення).

Запрошення для участі у відеоконференції буде надіслано додатково.

Результати засідання будуть оформлені протоколом та оприлюднені на корпоративному вебсайті ПрАТ «Львівобленерго».

Обґрунтування ПрАТ «Львівобленерго» щодо необхідності перегляду рівнів тарифів на послуги з розподілу електричної енергії  на 2021 рік (з 1 листопада 2021 року)

***

Протокол відкритого обговорення проєкту перегляду структури та рівнів тарифів ПрАТ «Львівобленерго» на послуги з розподілу електричної енергії при переході на стимулююче регулювання з 01.01.2021р.

Протокол відкритого обговорення проєкту перегляду структури та рівнів тарифів ПрАТ «Львівобленерго» на послуги з розподілу електричної енергії у разі не переходу на стимулююче регулювання з 01.01.2021р.

11.09.2020

Інформація ПрАТ «Львівобленерго» про проведення відкритого обговорення проекту перегляду структур та рівнів тарифів  на розподіл електричної енергії на 2021 рік

На виконання вимог постанови НКРЕКП від 30.06.2017 року № 866 «Про затвердження Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» ПрАТ «Львівобленерго» з метою проведення відкритого обговорення проекту перегляду структур та рівнів тарифів на розподіл електричної енергії на 2021 рік оприлюднює обґрунтування щодо необхідності їх перегляду.

Пропозиції та зауваження до Проекту перегляду структур та рівнів тарифів просимо надавати до 21 вересня 2020 року (включно):

-  у письмовому вигляді на адресу: ПрАТ «Львівобленерго», вул. Сяйво, 10, м.Львів, 79052

-електронним листом на e-mail: kanc@loe.lviv.ua

Анонімні пропозиції та зауваження розгляду не підлягають.

З метою протидії поширенню коронавірусу COVID-19 та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" Засідання Комісії з опрацювання наданих пропозицій, які надійшли у період відкритого обговорення відбудеться о 10 годині 23 вересня 2020 року у форматі відеоконференції на платформі ZOOM.

 Для участі у відкритому обговоренні, фізичнимособам, уповноваженим представникам юридичних осіб та організацій, які надали пропозиції і зауваження надати (разом із зауваженнями) контактні дані: прізвище, ім'я по батькові, посада, контактний телефон та електронну адресу (ідентифікатори для доступу до обговорення).

Запрошення для участі у відеоконференції буде надіслано додатково.

Результати засідання будуть оформлені протоколом та оприлюднені на корпоративному веб сайті ПрАТ «Львівобленерго».

***

 
Протокол відкритого обговорення проекту структури тарифів на послуги з розподілу електричної енергії на 2020 рік у разі застосування стимулюючого регулювання з 01.07.2020 р.
 
6.03.2020
Інформація ПрАТ «Львівобленерго» про проведення відкритого обговорення проекту структури тарифів на послуги з розподілу електричної енергії у разі застосування стимулюючого регулювання з 01 липня 2020 року
 
На виконання вимог постави НКРЕКП від 30.06.2017 року № 866 «Про затвердження Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» ПрАТ «Львівобленерго» проводиться відкрите обговорення проекту структури тарифів на послуги з розподілу електричної енергії у разі застосування стимулюючого регулювання з 01 липня 2020 року.
 
Пропозиції та зауваження до проекту структури тарифів просимо надсилати до 15 березня 2020 включно на адресу вул. Сяйво, 10, м. Львів, 79052 або на електронну пошту kanc@loe.lviv.ua.
 
Анонімні пропозиції та зауваження розгляду не підлягають.
 
Засідання Комісії з опрацювання наданих пропозицій, які надійшли у період відкритого обговорення, заплановано на 17 березня 2020 року.
 
Результати засідання будуть оформлені протоколом та оприлюднені на корпоративному вебсайті ПрАТ «Львівобленерго».
 
 
 

Протокол відкритого обговорення проекту структури та рівнів тарифів ПрАТ «Львівобленерго» на послуги з розподілу електричної енергії на 2020 рік у разі застосування стимулюючого регулювання

13.12.2019
Інформація ПрАТ «Львівобленерго» про проведення відкритого обговорення проекту структури тарифів на послуги з розподілу електричної енергії на 2020 рік у разі застосування стимулюючого регулювання

На виконання вимог постави НКРЕКП від 30.06.2017 року № 866 «Про затвердження Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» ПрАТ «Львівобленерго» проводиться відкрите обговорення проекту структури тарифів на послуги з розподілу електричної енергії на 2020 рік у разі застосування стимулюючого регулювання.

Пропозиції та зауваження до проекту структури тарифів просимо надсилати до 22 грудня 2019 року включно на адресу вул. Сяйво, 10, м. Львів, 79052 або на електронну пошту kanc@loe.lviv.ua .

Анонімні пропозиції та зауваження розгляду не підлягають.

Засідання Комісії з опрацювання наданих пропозицій, які надійшли у період відкритого обговорення, заплановано на 23 грудня 2019 року.

Результати засідання будуть оформлені протоколом та оприлюднені на корпоративному вебсайті ПрАТ «Львівобленерго».

Обґрунтування ПрАТ «Львівобленерго» щодо необхідності перегляду тарифів на послуги з розподілу електричної енергії на 2020 рік у разі застосування стимулюючого регулювання


***
Протокол відкритого обговорення проекту перегляду структур та рівнів тарифів ПрАТ "Львівобленерго" на розподіл електричної енергії на 2020 рік


13.09.2019
Інформація ПрАТ «Львівобленерго» про проведення відкритого обговорення проекту перегляду структур та рівнів тарифів  на розподіл електричної енергії на 2020 рік

На виконання вимог постанови НКРЕКП від 30.06.2017 року № 866 «Про затвердження Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» ПрАТ «Львівобленерго» з метою проведення відкритого обговорення проекту перегляду структур та рівнів тарифів на розподіл електричної енергії на 2020 рік оприлюднює обґрунтування щодо необхідності їх перегляду.

Пропозиції та зауваження до Проекту перегляду структур та рівнів тарифів просимо надавати до 23 вересня 2019 року (включно):
-    у письмовому вигляді на адресу: ПрАТ «Львівобленерго», вул. Сяйво, 10, м.Львів, 79052
-    електронним листом на e-mail: kanc@loe.lviv.ua

Анонімні пропозиції та зауваження розгляду не підлягають.

Засідання Комісії з опрацювання наданих пропозицій, які надійшли у період відкритого обговорення, заплановано на 10 годину 25 вересня 2019 року за адресою: вул.Козельницька,3 (1 поверх), м. Львів.

Результати засідання будуть оформлені протоколом та оприлюднені на корпоративному веб сайті ПрАТ «Львівобленерго».

Обґрунтування ПрАТ «Львівобленерго» щодо проекту тарифів на послуги з розподілу електричної енергії з 01.01.2020 року


22.10.2018
Протокол відкритого обговорення, щодо  необхідності встановлення тарифів ПрАТ "Львівобленерго" на розподіл електричної енергії на 2019 рік


05.10.2018
Інформація ПрАТ «Львівобленерго» про проведення відкритого обговорення проекту перегляду структур та рівнів тарифів на  розподіл електричної енергії на 2019 рік

На виконання вимог постанови НКРЕКП від 30.06.2017 року № 866 «Про затвердження Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» ПрАТ«Львівобленерго» з метою проведення відкритого обговорення проекту перегляду структур та рівнів тарифів на розподіл електричної енергії на 2019 рік оприлюднює обґрунтування щодо необхідності їх перегляду.

Пропозиції та зауваження до Проекту перегляду структур та рівнів тарифів просимо надавати до 15 жовтня 2018 року (включно):
- у письмовому вигляді на адресу: ПрАТ «Львівобленерго», вул.Сяйво, 10, м.Львів, 79052
- електронним листом на e-mail: kanc@loe.lviv.ua

Звертаємо Вашу увагу, пропозиції та зауваження до проекту перегляду структур та рівнів тарифів повинні бути надані у зазначений вище термін та супроводжуватись обґрунтуванням та контактними даними для здійснення зворотного зв’язку.

Анонімні пропозиції та зауваження розгляду не підлягають.

Засідання Комісії з опрацювання наданих пропозицій, які надійшли  у період відкритого обговорення, заплановано на  17 жовтня 2018 року.

Результати засідання  будуть оформлені протоколом  та оприлюднені на корпоративному веб-сайті ПрАТ «Львівобленерго».

Обґрунтування ПрАТ «Львівобленерго» щодо необхідності перегляду структур та рівнів тарифів на розподіл електричної енергії  на 2019 рік


03.10.2018
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг здійснює доопрацювання нормативної бази щодо розрахунку тарифів на розподіл електричної енергії. У зв’язку з цим, засідання Комісії з опрацювання наданих пропозицій, які надійшли  у період відкритого обговорення, заплановане на 04 жовтня 2018 року, переноситься. Термін проведення засідання Комісії буде повідомлено пізніше.

24.09.2018
Інформація ПрАТ «Львівобленерго» про проведення відкритого обговорення проекту перегляду структур та рівнів тарифів на розподіл електричної енергії  на 2019 рік

ПрАТ «Львівобленерго» з метою проведення відкритого обговорення проекту перегляду структур та рівнів тарифів на розподіл електричної енергії на 2019 рік оприлюднює обґрунтування щодо необхідності їх перегляду.

Пропозиції та зауваження до Проекту перегляду структур та рівнів тарифів просимо надавати до 03 жовтня 2018 року (включно):
- у письмовому вигляді на адресу: ПрАТ «Львівобленерго», вул.Сяйво, 10, м.Львів, 79052
- електронним листом на e-mail: kanc@loe.lviv.ua

Звертаємо Вашу увагу, пропозиції та зауваження до проекту перегляду структур та рівнів тарифів повинні бути надані у зазначений вище термін та супроводжуватись обґрунтуванням та контактними даними для здійснення зворотного зв’язку.

Анонімні пропозиції та зауваження розгляду не підлягають.

Засідання Комісії з опрацювання наданих пропозицій, які надійшли  у період відкритого обговорення, заплановано на  04 жовтня 2018 року.

Результати засідання  будуть оформлені протоколом  та оприлюднені на корпоративному веб-сайті ПрАТ «Львівобленерго».

Обґрунтування ПрАТ «Львівобленерго» щодо необхідності перегляду структур та рівнів тарифів на розподіл електричної енергії  на 2019 рік


11.09.2018
У зв’язку з необхідністю доопрацювання НКРЕКП нормативної бази щодо розрахунку тарифів на розподіл електричної енергії, засідання Комісії з опрацювання наданих пропозицій, які надійшли  у період відкритого обговорення, заплановане на  12 вересня 2018 року, переноситься. Термін проведення засідання Комісії буде повідомлено пізніше.

28.08.2018
Інформація ПрАТ «Львівобленерго» про проведення відкритого обговорення проекту перегляду структур та рівнів тарифів на розподіл електричної енергії  на 2019 рік

ПрАТ «Львівобленерго» з метою проведення відкритого обговорення проекту перегляду структур та рівнів тарифів на розподіл електричної енергії   на 2019 рік оприлюднює обґрунтування щодо необхідності їх перегляду.

Пропозиції та зауваження до Проекту перегляду структур та рівнів тарифів просимо надавати до 11 вересня 2018 року (включно):
- у письмовому вигляді на адресу: ПрАТ «Львівобленерго», вул.Сяйво, 10, м.Львів, 79052
- електронним листом на e-mail: kanc@loe.lviv.ua

Звертаємо Вашу увагу, пропозиції та зауваження до проекту перегляду структур та рівнів тарифів повинні бути надані у зазначений вище термін та супроводжуватись обґрунтуванням та контактними даними для здійснення зворотного зв’язку.

Анонімні пропозиції та зауваження розгляду не підлягають.

Засідання Комісії з опрацювання наданих пропозицій, які надійшли  у період відкритого обговорення, заплановано на  12 вересня 2018 року.

Результати засідання  будуть оформлені протоколом  та оприлюднені на корпоративному веб-сайті ПрАТ «Львівобленерго».

Обґрунтування ПрАТ «Львівобленерго» щодо необхідності перегляду структур та рівнів тарифів на розподіл електричної енергії  на 2019 рік27.04.2018
Протокол відкритого обговорення проекту перегляду структур та рівнів тарифів у разі переходу на стимулююче регулювання відповідно до постанови НКРЕ від 26.07.2013р. №1030 «Про затвердження Процедури встановлення тарифів для ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом та/або з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами у разі застосування стимулюючого регулювання» та у разі неприйняття НКРЕКП рішення щодо переходу Товариства на стимулююче регулювання відповідно до вимог Процедури встановлення або перегляду тарифів для ліцензіатів з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами та з постачання електроенергії за регульованим тарифом, затвердженої постановою НКРЕ від 01.08.2001р. №801


05.04.2018
 Інформація ПрАТ «Львівобленерго» про проведення відкритого обговорення проекту перегляду структур та рівнів тарифів на 2018 рік


05.04.2018
 Обґрунтування ПрАТ «Львівобленерго» щодо необхідності перегляду структур та рівнів тарифів на 2018 рік


30.01.2018
Протокол відкритого обговорення проекту перегляду структур та рівнів тарифів на розподіл електричної енергії  (передачу електричної енергії місцевими (локальними) електромережами) та тарифів на постачання електричної енергії (які здійснюють постачання на закріпленій території) на 2018 рік у разі переходу на стимулююче регулювання відповідно до постанови НКРЕ від 26.07.2013р. №1030 «Про затвердження Процедури встановлення тарифів для ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом та/або з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами у разі застосування стимулюючого регулювання»


12.01.2018

Інформація ПрАТ «Львівобленерго» про проведення відкритого обговорення проекту перегляду структур та рівнів тарифів на розподіл електричної енергії  (передачу електричної енергії місцевими (локальними) електромережами) та тарифів на постачання електричної енергії (які здійснюють постачання на закріпленій території) на 2018 рік у разі переходу на стимулююче регулювання відповідно до постанови НКРЕ від 26.07.2013р. №1030 «Про затвердження Процедури встановлення тарифів для ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом та/або з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами у разі застосування стимулюючого регулювання»

ПрАТ «Львівобленерго» з метою проведення відкритого обговорення проекту перегляду структур та рівнів тарифів на розподіл електричної енергії  (передачу електричної енергії місцевими (локальними) електромережами) та тарифів на постачання електричної енергії (які здійснюють постачання на закріпленій території) на 2018 рік у разі переходу на стимулююче регулювання відповідно до вимог постанови НКРЕ від 26.07.2013р. №1030 «Про затвердження Процедури встановлення тарифів для ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом та/або з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами у разі застосування стимулюючого регулювання» оприлюднює обґрунтування щодо необхідності їх перегляду.

Пропозиції та зауваження до Проекту перегляду структур та рівнів тарифів просимо надавати до 26 січня 2018 року (включно):
- у письмовому вигляді на адресу: ПрАТ «Львівобленерго», вул.Сяйво, 10, м.Львів, 79052
- електронним листом на e-mail: kanc@loe.lviv.ua

Звертаємо Вашу увагу, пропозиції та зауваження до проекту перегляду структур та рівнів тарифів повинні бути надані у зазначений вище термін та супроводжуватись обґрунтуванням та контактними даними для здійснення зворотного зв’язку.

Анонімні пропозиції та зауваження розгляду не підлягають.

Засідання Комісії з опрацювання наданих пропозицій, які надійшли  у період відкритого обговорення, заплановано на  29 січня 2018 року.

Результати засідання  будуть оформлені протоколом  та оприлюднені на корпоративному веб-сайті ПрАТ «Львівобленерго».

Обґрунтування ПрАТ «Львівобленерго» щодо необхідності перегляду структур та рівнів тарифів


ПАТ «Львівобленерго» прийнято рішення щодо підготовки матеріалів з метою переходу Товариства до стимулюючого тарифоутворення у сфері передачі та постачання електричної енергії з 01.01.2016р.

Хід виконання Плану роботи ПАТ «Львівобленерго» з підготовки до переходу до стимулюючого регулювання станом на 21.12.2015р.

Відбулося  по 1 засіданню  робочих груп та Комісії з питань виконання плану роботи ПАТ «Львівобленерго» з підготовки до переходу до стимулюючого регулювання.

Розіслано засобам масової  інформації матеріали четвертого семінару щодо стимулюючого регулювання.

15.12.2015р. Товариство подало до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у  сферах енергетики та комунальних послуг заяву та виправлені з урахуванням зауважень НКРЕКП документи для встановлення тарифів на постачання електричної енергії за регульованим тарифом та на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами у разі застосування стимулюючого регулювання.

Удосконалено програмно-інформаційний комплекс M&IEnergySuite(підсистеми розрахунків з фізичними особами) для потреб Кол-центру та ІКЦ (для опрацювання телефонних та усних звернень).

Хід виконання Плану роботи ПАТ «Львівобленерго» з підготовки до переходу до стимулюючого регулювання станом на 14.12.2015р.

Відбулося  по 1 засіданню  робочих груп з питань виконання плану роботи ПАТ «Львівобленерго» з підготовки до переходу до стимулюючого регулювання.

Складено перелік заходів з Інвестиційної програми на 2016 рік, що відносяться до зниження технологічних витрат електроенергії.

Здійснюється виготовлення проектів на влаштування розвантажувальних ТП 6-10/0,4 кВ для доведення рівня напруги до нормативних вимог та для реалізації Програми заходів з покращення надійності та якості електропостачання споживачів м.Львова.

Представники ПАТ «Львівобленерго» 11.12.2015р. прийняли участь у нараді, яку проводила Національна комісія, що здійснює державне регулюваннях у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо застосування стимулюючого регулювання.

Хід виконання Плану роботи ПАТ «Львівобленерго» з підготовки до переходу до стимулюючого регулювання станом на 07.12.2015р.

Відбулося  по 1 засіданню  робочих груп та Комісії з питань виконання плану роботи ПАТ «Львівобленерго» з підготовки до переходу до стимулюючого регулювання.

Сформовано перелік електричних мереж 0,4кВ зі значними нормативними витратами електричної енергії.

Розіслано засобам масової  інформації матеріали третього семінару щодо стимулюючого регулювання.

Представники ПАТ «Львівобленерго» 02.12.2015р. прийняли участь у нараді, яку проводила Національна комісія, що здійснює державне регулюваннях у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо формування тарифів та інвестиційних програм на 2016 рік.

Хід виконання Плану роботи ПАТ «Львівобленерго» з підготовки до переходу до стимулюючого регулювання станом на 30.11.2015р.

Відбулося  по 1 засіданню  робочих груп з питань виконання плану роботи ПАТ «Львівобленерго» з підготовки до переходу до стимулюючого регулювання.

Сформовано перелік фідерів 10(6) кВ зі значними нормативними витратами електричної енергії.

На сайті Товариства оприлюднено презентацію Голови Національної  комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг,  Дмитра Вовка на тему: «Як стимулююче тарифоутворення може змінити ринок електроенергії в Україні».

Окрім цього, представники ПАТ «Львівобленерго» 25.11.2015р. прийняли участь у нараді, яку проводила Національна комісія, що здійснює державне регулюваннях у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо впровадження стимулюючого тарифоутворення.

Голова НКРЕКП Дмитро Вовк презентував перехід на стимулююче тарифоутворення в сфері електроенергетики

18 листопада в Українському кризовому медіа-центрі відбулася презентація Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Дмитра Вовка на тему: «Як стимулююче тарифоутворення може змінити ринок електроенергії в Україні».

Про це повідомляється на офіційному сайті НКРЕКП 19 листопада 2015 року:  http://www.nerc.gov.ua/?news=4799

Основними ключовими положеннями презентації були такі питання:

 • Чому країни ЄС перейшли до стимулюючого тарифоутворення?
 • Чим передбачено перехід до стимулюючого тарифоутворення в Україні?
 • Стратегічні помилки затрати-плюс в минулому.
 • Оновлення НКРЕКП нормативної бази в 2015 році.
 • Стимулююче регулювання в довгостроковому періоді.
 • Міфи та реальність по ставкам на бази активів.
 • Порівняння діючої методології витрати-плюс та стимулюючого регулювання.
 • Інтеграція інтересів при стимулюючому регулюванні.
 • Індикативний графік переходу до стимулюючого регулювання тощо.

Також учасниками презентації відбулося обговорення проблемних питань впровадження стимулюючого регулювання в Україні.

Презентація «Стимулююче тарифоутворення»

Відео обговорення презентації

Хід виконання Плану роботи ПАТ «Львівобленерго» з підготовки до переходу до стимулюючого регулювання станом на 23.11.2015р.

Відбулося  по 1 засіданню  робочих груп та Комісії з питань виконання плану роботи ПАТ «Львівобленерго» з підготовки до переходу до стимулюючого регулювання.

Розіслано засобам масової  інформації матеріали другого семінару щодо стимулюючого регулювання.

Проведено аналіз фактичних показників надійності постачання електричної енергії  у розрізі структурних підрозділів.

У склад проектної документації, розробленої до 2013 року, включено розділ  з розрахунку технологічних витрат електричної енергії.

Листом від 18.11.2015р. надіслано Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг пропозиції щодо внесення змін в Порядки визначення необхідного доходу від здійснення діяльності з передачі та постачання електричної енергії у  разі застосування стимулюючого регулювання.

Хід виконання Плану роботи ПАТ «Львівобленерго» з підготовки до переходу до стимулюючого регулювання станом на 16.11.2015р.

Відбулося  по 1 засіданню  робочих груп з питань виконання плану роботи ПАТ «Львівобленерго» з підготовки до переходу до стимулюючого регулювання.

Начальники районів електричних мереж прийняли участь у Колегіях Городоцької та Сокальської районних державних адміністрацій, на яких було висвітлено питання переваг застосування стимулюючого регулювання та діяльність ПАТ «Львівобленерго» в умовах переходу до стимулюючого регулювання.  Представники органів влади підтримали намір ПАТ «Львівобленерго» переходити до стимулюючого регулювання.

На сайті Товариства оприлюднено інформацію про рівень розрахунків споживачів за спожиту електричну енергію.

09.11.2015р. одержано від Фонду державного майна України рецензію на Звіт про оцінку вартості необоротних активів, з числа тих, вартість яких має входити до регуляторної бази активів ПАТ «Львівобленерго».

12.11.2015р. Товариство подало до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у  сферах енергетики та комунальних послуг заяву та документи для встановлення тарифів на постачання електричної енергії за регульованим тарифом та на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами у разі застосування стимулюючого регулювання.

Хід виконання Плану роботи ПАТ «Львівобленерго» з підготовки до переходу до стимулюючого регулювання станом на 09.11.2015р.

ПАТ «Львівобленерго» повідомляє  про виконання заходів Плану роботи ПАТ «Львівобленерго» з підготовки до переходу до стимулюючого регулювання.

Відбулося  по 1 засіданню  робочих груп та Комісії з питань виконання плану роботи ПАТ «Львівобленерго» з підготовки до переходу до стимулюючого регулювання.

Начальники районів електричних мереж прийняли участь у Колегіях Кам’янка-Бузької, Бродівської та Самбірської районних державних адміністрацій, на яких було висвітлено питання переваг застосування стимулюючого регулювання та діяльність ПАТ «Львівобленерго» в умовах переходу до стимулюючого регулювання.  Представники органів влади підтримали намір ПАТ «Львівобленерго» переходити до стимулюючого регулювання.

02.11.2015р. у залі  засідань  за  адресою  вул. Сяйво,10  було проведено семінар-нараду  зі споживачами – юридичними особами щодо переходу до стимулюючого регулювання, за участі представника відділу НКРЕКП у Львівській області.

Направлено засобам масової інформації матеріали першого семінару щодо стимулюючого регулювання.

Окрім цього, представники ПАТ «Львівобленерго» 04.11.2015р. прийняли участь у нараді, яку проводила Національна комісія, що здійснює державне регулюваннях у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо впровадження стимулюючого тарифоутворення.

Хід виконання Плану роботи ПАТ «Львівобленерго» з підготовки до переходу до стимулюючого регулювання станом на 02.11.2015р.

Відбулося  по 1 засіданню  робочих груп з питань виконання плану роботи ПАТ «Львівобленерго» з підготовки до переходу до стимулюючого регулювання.

Начальники районів електричних мереж прийняли участь у Колегіях Пустомитівської, Дрогобицької, Жидачівської, Миколаївської та Мостиської  районних державних адміністрацій, на яких було висвітлено питання переваг застосування стимулюючого регулювання та діяльність ПАТ «Львівобленерго» в умовах переходу до стимулюючого регулювання.  Представники органів влади підтримали намір ПАТ «Львівобленерго» переходити до стимулюючого регулювання.

На сайті Товариства оприлюднено план  проведення  семінарів щодо стимулюючого регулювання для представників ЗМІ, а також інформацію про фактичну середню тривалість довготривалих перерв в електропостачанні споживачів та звіт щодо виконання інвестиційної програми за 9 місяців 2015 року.

План проведення семінарів щодо стимулюючого регулювання для представників ЗМІ

І. Семінар (06.11.2015р.)

1. Про запровадження стимулюючого регулювання.

2. Переваги застосування стимулюючого регулювання.

3. Нормативно-правові документи, що регламентують запровадження стимулюючого регулювання.

3.1. Cтратегія сталого розвитку «Україна-2020» затверджена Указом Президента України від 12.01.2015р. №5/2015.

3.2. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 04.03.2015р. №213-р» «Про затвердження плану заходів з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та Стратегії сталого розвитку «Україна-2020» у 2015 році».

3.3. Закон України «Про  природні монополії» від 20.04.2000р. №1682-ІІI зі змінами.

3.4. Постанова НКРЕ від  26.07.2013р. №1029 "Про застосування стимулюючого регулювання у сфері передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами".

ІІ. Семінар (20.11.2015р.)

1. Виконання заходів «Плану роботи ПАТ «Львівобленерго» з підготовки до переходу до стимулюючого регулювання» у жовтні 2015р.

2. Нормативно-правові документи, що регламентують запровадження стимулюючого регулювання.

2.1. Постанова НКРЕ від  11.07.2013р. №899 "Порядок визначення регуляторної бази активів суб’єктів природних монополій у сфері електроенергетики".

2.2. Наказ Фонду Державного майна України від 12.03.13р. №293  "Про затвердження методики оцінки активів суб’єктів природних монополій, суб’єктів господарювання на суміжних ринках у сфері комбінованого виробництва електричної та теплової енергії".

2.3. Постанова НКРЕ від 23.07.2013р. №1009 «Про встановлення параметрів регулювання, що мають довгостроковий строк дії, для цілей стимулюючого регулювання».

2.4. Постанова НКРЕ від  26.07.2013р. №1031 "Про затвердження Порядку розподілу активів, витрат та доходів між видами діяльності ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом та/або з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами".

ІІІ. Семінар (04.12.2015р.)

1. Виконання заходів «Плану роботи ПАТ «Львівобленерго» з підготовки до переходу до стимулюючого регулювання» у листопаді 2015р.

2. Нормативно-правові документи, що регламентують запровадження стимулюючого регулювання.

2.1. Постанова НКРЕ від 13.12.2012р. №1627 "Про затвердження Порядку формування інвестиційних програм ліцензіатів з передачі та постачання електричної енергії".

2.2. Постанова НКРЕ від 26.07.2013р. №1032  "Порядок визначення необхідного доходу від здійснення діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами у разі застосування стимулюючого регулювання".

2.3. Постанова НКРЕ від 11.07.2013р. №898  "Порядок визначення необхідного доходу від здійснення діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом у разі застосування стимулюючого регулювання".

2.4. Постанова НКРЕ від 26.07.2013р. №1030  "Процедура встановлення тарифів для ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом та/або з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами у разі застосування стимулюючого регулювання".

IV. Семінар  (18.12.2015р.)

1. Виконання заходів «Плану роботи ПАТ «Львівобленерго» з підготовки до переходу до стимулюючого регулювання» у грудні 2015р.

2. Нормативно-правові документи, що регламентують запровадження стимулюючого регулювання.

2.1. Постанова НКРЕ від 11.07.2013р. №900  "Порядок розрахунку роздрібних тарифів на електричну енергію, тарифів на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами, тарифів на постачання електричної енергії за регульованим тарифом у разі застосування стимулюючого регулювання".

2.2. Постанова НКРЕ від 18.07.2013р. №980 «Про внесення зміни до Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом».

2.3. Постанова НКРЕ від 08.08.2013р. №1070  "Щодо забезпечення функціонування кол-центрів суб'єктами господарювання, які здійснюють господарську діяльність з постачання електричної енергії за регульованим тарифом".

2.4. Постанова НКРЕ від 15.08.2013р. №1109  "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо плану роботи ліцензіатів з постачання електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами з підготовки до переходу до стимулюючого регулювання".

3. Показники надійності електропостачання споживачів.

Хід виконання Плану роботи ПАТ «Львівобленерго» з підготовки до переходу до стимулюючого регулювання станом на 26.10.2015р.

Відбулося по 1 засіданню Комісії та робочих груп, результатом роботи яких стало затвердження 19.10.2015р. «Плану роботи ПАТ «Львівобленерго» з підготовки до переходу до стимулюючого регулювання на IV квартал 2015 року». План  оприлюднено на сайті Товариства у розділі Стимулююче регулювання.

Начальники районів електричних мереж прийняли участь у Колегіях Залізничної, Личаківської, Сколівської  районних державних адміністрацій та апаратній нараді міського голови м.Львова, на яких було висвітлено питання переваг застосування стимулюючого регулювання та діяльність ПАТ «Львівобленерго» в умовах переходу до стимулюючого регулювання.  Представники органів влади підтримали намір ПАТ «Львівобленерго» переходити до стимулюючого регулювання.

Листом від 19.10.2015р. №122-6482 Товариство надало до НКРЕКП ряд зауважень і пропозицій щодо формування матеріалів для переходу до стимулюючого регулювання.

Окрім цього, представники ПАТ «Львівобленерго» 20.10.2015р. прийняли участь у нараді, яку проводила Національна комісія, що здійснює державне регулюваннях у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо застосування стимулюючого регулювання.

Інформаційні повідомлення про планові та аварійні відключення регулярно оприлюднюються на веб-сайті Товариства у розділах «Планові відключення» та «Аварійні відключення», а також  розсилаються згідно з базою адрес ЗМІ.

План роботи ПАТ "Львівобленерго" з підготовки до переходу до стимулюючого регулювання на IV квартал 2015 року

Хід підготовки ПАТ «Львівобленерго» до переходу до стимулюючого регулювання станом на 15.10.2015р.

Інформація щодо переходу до стимулюючого регулювання була надрукована у газетах «Львівська пошта» №111(1722) від  3.10.2015р. та «Високий замок» №108(5364) від 2-4.10.2015р.

Отримано від аудиторської компанії ТОВ «Делойт і Туш» звіт про оцінку вартості необоротних активів та передано його для рецензування у Фонд державного майна України.

12.10.2015р. відбулася перша лекція щодо стимулюючого регулювання у виконавчій дирекції ПАТ «Львівобленерго», окрім цього, аналогічні лекції проводяться для працівників районів електричних мереж та відділів електропостачання.

Відбулося 1 засідання Комісії та по 2 засідання робочих групп з питань формування плану робіт з підготовки до переходу до стимулюючого регулювання.

Начальники районів електричних мереж прийняли участь у Колегіях районних державних адміністрацій міста Львова, на яких було висвітлено питання переваг застосування стимулюючого регулювання та діяльність ПАТ «Львівобленерго» в умовах переходу до стимулюючого регулювання.

Хід підготовки ПАТ «Львівобленерго» до переходу до стимулюючого регулювання станом на 05.10.2015р.

З січня 2016 року ПАТ «Львівобленерго» планує переходити до стимулюючого регулювання.

Для переходу до стимулюючого регулювання ПАТ «Львівобленерго» видало Наказ від 16.07.2015р. № 310  «Про підготовку матеріалів для переходу Товариства до стимулюючого регулювання», згідно з яким відповідні служби за напрямами діяльності здійснюють підготовку матеріалів.

Однією з умов переходу до стимулюючого регулювання є переоцінка вартості активів. У серпні 2015 року аудиторська компанія ТОВ «Делойт і Туш» розпочала оцінку вартості активів, які мають входити до регуляторної бази активів Товариства. У жовтні-листопаді ПАТ «Львівобленерго» очікує отримати позитивну рецензію звіту про незалежну оцінку активів від Фонду державного майна України.

Наказом по Товариству від 21.09.2015р. №421 «Про підготовку до переходу до стимулюючого регулювання» створено Комісію і робочі групи з розробки плану роботи з підготовки до переходу до стимулюючого регулювання. У вересні відбулося по 1 засіданню Комісії та робочих груп.

Керівникам місцевих органів влади було надіслано листи з інформацією про стимулююче регулювання і повідомленням про намір ПАТ «Львівобенерго» перейти до стимулюючого регулювання з 2016 року.

Інформація про стимулююче регулювання, а також про переваги його застосування оприлюднені на дошках оголошень районів електричних мереж, відділень електропостачання та інших структурних підрозділів ПАТ «Львівобленерго».

На  виконання постанови НКРЕ від 15.08.2013р. №1109 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо плану роботи ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом та/або з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами з підготовки до переходу до стимулюючого регулювання» видано наказ від 25.09.2015р. №421 «Про  навчальні семінари для  працівників  Товариства  щодо стимулюючого регулювання».

Перехід до стимулюючого регулювання

На виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами та зобов’язань, передбачених  Договором про заснування Європейського Співтовариства в частині впровадження Директиви 2009/72/ЄС Україні необхідно вжити заходів щодо запровадження принципів стимулювання при реалізації тарифної політики.

Відповідно, Програмою діяльності Кабінету Міністрів України (коаліційною угодою) та стратегією сталого розвитку «Україна – 2020» передбачено вдосконалення існуючої нормативної бази тарифної політики в енергетиці, зокрема перехід до стимулюючого тарифоутворення у сфері передачі та постання електричної енергії.

Нова методологія передбачає формування необхідного доходу за принципом збалансованості інтересів держави, суб’єкта природної монополії та споживачів, тобто, визначення необхідного доходу на рівні, що має забезпечити регульованому підприємству можливість надання своїх послуг надійним та екологічно доцільним чином і одночасно зобов’язує виконувати цільові завдання щодо підвищення якості та зниження витрат.

Застосування стимулюючого регулювання дозволить:

 • споживачам отримати гарантовану якість послуг з електропостачання та знизити темпи зростання тарифів на електричну енергію;
 • ліцензіатам підвищити інвестиційну привабливість, забезпечити їх ресурсами, необхідними для обслуговування та відновлення технічної інфраструктури.

З січня 2016 року ПАТ «Львівобленерго» планує переходити до стимулюючого регулювання.

Інформація про діяльність ПАТ «Львівобленерго» в умовах переходу до стимулюючого регулювання буде регулярно висвітлюватися на сайті Товариства www.loe.lviv.ua, а також у засобах масової інформації.

Перелік нормативно-правових документів, які регламентують запровадження стимулюючого регулювання

 1. Стратегія сталого розвитку «Україна-2020» затверджена Указом Президента України від 12.01.2015р. №5/2015.
 2. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 04.03.2015р. №213-р» «Про затвердження плану заходів з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та Стратегії сталого розвитку «Україна-2020» у 2015 році».
 3. Закон України «Про  природні монополії» від 20.04.2000р. №1682-ІІI зі змінами.
 4. Постанова НКРЕ від  26.07.2013р. №1029 "Про застосування стимулюючого регулювання у сфері передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами".
 5. Постанова НКРЕ від  11.07.2013р. №899 "Порядок визначення регуляторної бази активів суб’єктів природних монополій у сфері електроенергетики".
 6. Наказ Фонду Державного майна України від 12.03.13р. №293  "Про затвердження методики оцінки активів суб’єктів природних монополій, суб’єктів господарювання на суміжних ринках у сфері комбінованого виробництва електричної та теплової енергії".
 7. Постанова НКРЕ від 23.07.2013р. №1009 «Про встановлення параметрів регулювання, що мають довгостроковий строк дії, для цілей стимулюючого регулювання».
 8. Постанова НКРЕ від  26.07.2013р. №1031 "Про затвердження Порядку розподілу активів, витрат та доходів між видами діяльності ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом та/або з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами".
 9. Постанова НКРЕ від 13.12.2012р. №1627 "Про затвердження Порядку формування інвестиційних програм ліцензіатів з передачі та постачання електричної енергії".
 10. Постанова НКРЕ від 26.07.2013р. №1032  "Порядок визначення необхідного доходу від здійснення діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами у разі застосування стимулюючого регулювання".
 11. Постанова НКРЕ від 11.07.2013р. №898  "Порядок визначення необхідного доходу від здійснення діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом у разі застосування стимулюючого регулювання".
 12. Постанова НКРЕ від 26.07.2013р. №1030  "Процедура встановлення тарифів для ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом та/або з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами у разі застосування стимулюючого регулювання".
 13. Постанова НКРЕ від 11.07.2013р. №900  "Порядок розрахунку роздрібних тарифів на електричну енергію, тарифів на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами, тарифів на постачання електричної енергії за регульованим тарифом у разі застосування стимулюючого регулювання".
 14. Постанова НКРЕвід18.07.2013р. №980 «Про внесення зміни до Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом».
 15. Постанова НКРЕ від 08.08.2013р. №1070  "Щодо забезпечення функціонування кол-центрів суб'єктами господарювання, які здійснюють господарську діяльність з постачання електричної енергії за регульованим тарифом".
 16. Постанова НКРЕ від 15.08.2013р. №1109  "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо плану роботи ліцензіатів з постачання електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами з підготовки до переходу до стимулюючого регулювання".

Зазначені нормативно-правові документи розміщені в системі інформаційно-правового забезпечення "Ліга:Закон" та Юридичній інформаційно – пошуковій системі "Законодавство", а також (Постанови НКРЕКП) оприлюдненi на офіційному веб-сайті  www.nerc.gov.ua
 

Проект перегляду структур та рівнів тарифів обговорили в ПрАТ «Львівобленерго»
 
22 серпня 2017 року, на базі ПрАТ “Львівобленерго” відбулося відкрите обговорення проекту перегляду структур та рівнів тарифів на розподіл електричної енергії та тарифів на постачання електричної енергії  за регульованим тарифом на 2018 рік. 
 
Участь в обговоренні взяли представники Львівської обласної державної адміністрації, НКРЕКП у Львівській області, інспекції Держенергонагляду у Львівській області, ПАТ ПВ НДКТІ “Укрзахіденергопроект” та ПрАТ “Львівобленерго”.
 
Учасники заходу обговорили три питання:
- Встановлення тарифів ПрАТ “Львівобленерго” на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та постачання електричної енергії (які здійснюють постачання на закріпленій території) на 2018 рік у разі переходу на стимулююче регулювання.
 
- Встановлення тарифів ПрАТ “Львівобленерго” на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та постачання електричної енергії (які здійснюють постачання на закріпленій території) на 2018 рік (у разі не переходу на стимулююче регулювання).
 
- Обговорення пропозиції, яка надійшла  на адресу  ПрАТ “Львівобленерго” від НПЕУ (Незалежної галузевої профспілки енергетиків України).
 
За результатами відкритих обговорень складений протокол з яким можна ознайомитись нижче:
Протокол обговорення проекту перегляду структур та рівнів тарифів на розподіл електричної енергії та тарифів на постачання електричної енергії за регульованим тарифом на 2018 рік