Здай батарейку - врятуй їжака!

Чи знаєте Ви, що одна пальчикова сольова батарейка, викинута на звалище, забруднює важкими металами близько 20 квадратних метрів землі? У сольових батарейках міститься цинк, пасивне вугілля і двоокис марганцю, електроліт з хлориду амонію. Ці речовини потрапляють в землю і ґрунтові води, завдаючи тим самим невиправної шкоди всьому живому, включаючи людину. Вони потрапляють в організми тварин, у фрукти, які ми їмо самі і даємо нашим дітям, випаровуються у повітря, яким ми дихаємо.

За останнє півріччя з допомогою свідомих людей нам вдалося зібрати 84 кг батарейок, які були віддані на переробку підприємству «Аргентум». А за весь термін акції ми зібрали і віддали на утилізацію уже 238 кг елементів живлення, а це близько 11900 батарейок!

Уявіть собі лише на хвилинку, що могло б статися, якби ми цього не зробили. Така кількість цих небезпечних елементів живлення могла би вбити 11900 їжаків, 23800 дерев, забруднити 4 мільйони 760 тисяч літрів ґрунтових вод! Але цього не сталося завдяки небайдужості усіх тих, хто приєднався до акції. Тому надзвичайно важливим є розповсюдження даної інформації серед населення, щоденне залучення якомога більшої кількості людей до збору відпрацьованих батарейок.

Традиційно відзначаємо найбільш активні осередки молодих енергетиків: Яворів, Мостиська, Радехів, Жовква, Дрогобич. Дякуємо Вам!
  

До новин розділу