Результати акції «Батарейки, здавайтесь!»

Усім відомо, що відпрацьовані батарейки відносять до небезпечних відходів, і в разі потрапляння в ґрунт чи воду під дією атмосферних чинників вони розкладаються з виділенням отруйних речовин у довкілля. Але чи знаєте Ви, що викинувши всього дві старенькі батарейки з ліхтари-ка, Ви зіпсуєте дві ванни, 8 відер і півтора чайника чистої води? Батарейки не знешкоджуються методами утилізації звичайного сміття, а потребують спеціального оброблення для знешкодження. Розкладання однієї неправильно утилізованої пальчикової батарейки триває понад 20 років.


 

На жаль, в Україні досі не створено державну систему збирання та утилізації відпрацьованих хімічних елементів живлення. Тому маємо подбати про своє довкілля самі. ПрАТ «Львівобленерго» вже другий рік поспіль проводить безтермінову акцію «Батарейки, здавайтеся!». В серпні ми здали 150 кг батарейок, а загалом за весь час нам вдалося зібрати та віддати на утилізацію 388 кг елементів живлення (близько 19400 батарейок).

 

Така кількість цих небезпечних елементів живлення могла би вбити 19400 їжаків, 38800 дерев, забруднити 7 мільйонів 760 тисяч літрів ґрунтових вод! Але цього не сталося завдяки небайдужості усіх тих, хто приєднався до акції. Тому надзвичайно важливим є розповсюдження даної інформації серед населення, щоденне залучення якомога більшої кількості людей до збору відпрацьованих батарейок.
Цього разу найбільша кількість батарейок була зібрана Стрийським районом. Молодці! Усі інші райони просимо не залишатися байдужими і допомагати в цій важливій справі, адже в єдності наша сила!


До новин розділу